Agro Akademia Soi w Nowych Jankowicach

18 września w Stadninie Koni „Nowe Jankowice” Sp. z o.o., w gospodarstwie Lisnowo, odbyło się spotkanie na poletkach pokazowych soi, zorganizowane we współpracy z firmami Saatbau i Bsaf.

W spotkaniu udział wzięli rolnicy, którzy wysłuchali wykładów wygłoszonych przez przedstawicieli wymienionych firm na temat odmian soi, technologii ich uprawy, nawożenia i ochrony. Następnie uczestnicy spotkania przeszli na poletka, gdzie mogli porównać bezpośrednio różne odmiany soi. Największe zainteresowanie wzbudziła odmiana Ambella, najwcześniejsza z odmian uprawianych na polach Stadniny Koni „Nowe Jankowice”.

Piszą o nas w prasie

Jako hodowca stale pracujemy nad poprawą cech produkcyjnych i funkcjonalnych bydła, naszym celem jest osiągnięcie jak największego postępu hodowlanego z zachowaniem zmienności genetycznej. Nasze najnowsze osiągnięcia zostały zauważone w prasie.

Poniżej link do skanu artykułu

Link (PDF – 2MB)

 

Minister rolnictwa w Nowych Jankowicach

6 lipca 2020 roku Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski odwiedził Stadninę Koni „Nowe Jankowice” Sp. Z o.o.

Stadnina należy do spółek strategicznych, podległych Ministerstwu Rolnictwa. Jest jedyną państwową hodowlą koni rasy Polski Koń Zimnokrwisty. Ministra rolnictwa szczególnie interesowały warunki dobrostanu, w jakich utrzymywane są zwierzęta w Spółce.

Poza końmi w Spółce hodowane jest bydło rasy polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej, a obora w Nowych Jankowicach należy od lat do najlepszych w kraju.

DUSOCIN

Dnia 12 czerwca w Dusocinie pod Grudziądzem odbyło się ,,wieńcowe” w dworku, w którym urodził się i mieszkał przez wiele lat jeden z wybitnych Polaków – doktor Ludwik Rydygier, światowej sławy chirurg.

W uroczystości udział wzięło wiele osób, w tym marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, okoliczni mieszkańcy oraz pasjonaci historii.

Swoją obecność zaznaczyła także Stadnina Koni ,,Nowe Jankowice” Sp. z o.o., organizując po zakończeniu części oficjalnej przejażdżki bryczką w zabytkowym parku.

Cieszące się dużym powodzeniem pokazy koni wzbudzały zainteresowanie rodzimą rasą koni, jaką jest hodowana w Nowych Jankowicach rasa Polski Koń Zimnokrwisty.